fbpx

Hej, chcesz otrzymywać fajne materiały na email oraz być ze mną w kontakcie? Zapisz się do newslettera!

Ja znaleźć motywację do ćwiczeń i diety?

Jak znaleźć motywację do ćwiczeń i diety?

Dobre pytanie, bardzo często otrzymuje je w prywatnych wiadomościach i sam nie wiem jak na nie czasami odpowiadać.

Motywację podzielić można na wewnętrzną oraz zewnątrzną

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie i stworzenie w sobie nawyku – nie jest to takie proste.

Każdy ma gorsze dni i nigdy nie jest z górki. W dobie Internetu i idealnych w Social media osób próbujemy za wszelką cenę dogonić ten poziom – niepotrzebnie.

Ja znaleźć motywację do ćwiczeń i diety?

To co możemy zrobić to zmienić interpretację dotychczasowego podejścia związanego z odchudzaniem.

Ostatnio na moich Social Mediach zapytałem Was o to z czym kojarzy Wam się dieta – odpowiedzi w większości nie były owiane pozytywną aurą

Często skupiamy się także na dodawaniu kolejnych przedsięwzięć w celu zmiany nawyków żywieniowych. W mojej opinii warto jest wziąć pod uwagę w kontekście diety ODEJMOWANIE.

W związku z tym skupienie się na pewnych nawykach, takich jak na przykład zajadanie emocji, jedzenie podczas odczuwania nudy czy przy ulubionym serialu będzie o wiele korzystniejsze w dłuższej perspektywie niż suche – więcej gotowanych warzyw.

Motywacja jest złudna. To co może nas zmotywować zadziała na chwilę ale w dłuższej perspektywie spowodować może spadek i powrót do początkowego stanu.

Serial, książka, film – kto nie był zmotywowany chociaż na chwilę? 🙂

Komentarze

Podziel się tym postem z innymi

Share on facebook
Share on email
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dokładnie wiem z jakimi przeciwnościami musi się zmagać osoba borykająca się z problemem otyłości. Sam przez kilka lat zastanawiałem się jak schudąć?, a w przypadku dostępnych na wyciągnięcie ręki gotowych diet w Internecie byłem ekspertem. Po wielu latach nadmiernej potliwości, zmęczenia i ogromnej ilości kompleksów podjąłem najważniejszy krok w moim życiu. Wiedziałem, że dieta oraz ruch jest tylko pewnym elementem całej układanki. Zrozumiałem, że to właśnie podejście kompleksowe jest kluczem do sukcesu. Podejście kompleksowe w tym wypadku to przede wszystkim uwzględnienie zasobów psychoenergetycznych każdego człowieka, to praca nad mocnymi stronami. Nieustanna dawka motywacji za pomocą dialogu motywacyjnego, praca nad samoakceptacją i wprowadzanie nowych nawyków w życie. Od ponad 3 lat z powodzeniem prowadzę gabinet psychodietetyczny. Moją misją jest szerzenie akcentowania psychologii w kontekście odchudzania czy zmiany nawyków żywieniowych. Setki pacjentów z moją pomocą zmieniło całkowicie podejście do tematu żywienia i głęboko wierzę, że w sposób racjonalny, bez zbędnej presji można uzyskać wymarzoną sylwetkę. Na co dzień borykam się z różnymi przypadkami oraz jednostkami chorobowymi. Pomagam osobom borykającymi się z problemem insulinooporności, niedoczynności / nadczynności tarczycy, cukrzycy typu 2, wysokiego nadciśnienia, wysokiego poziomu cholesteroli i wielu innych schorzeń.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x