Mentalna klucha - Bartosz janiszewski

Mentalna klucha - Bartosz janiszewski

Jaka jest Twoja historia?

Po ten ebook sięgną różne osoby, za którymi będą się kryły zupełnie inne historie.
Każda jednak będzie miała ten sam mianownik: PROBLEMY Z JEDZENIEM.


Masz za sobą jakąś dietę? A może masz za sobą kilkanaście diet i wiele nieudanych prób zrzucenia zbędnych kilogramów?

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Twoja relacja z jedzeniem wygląda właśnie tak jak wygląda i dlaczego rozpisana dieta to nie wszystko?

Nazywam się Bartosz Janiszewski. Z wykształcenia jestem psychologiem oraz dietetykiem.
Od kilku lat pomagam moim klientom nie tylko schudnąć, ale również zmienić nawyki żywieniowe i utrzymać efekt końcowy na stałe. Dlatego też połączyłem psychologię i żywienie człowieka tworząc sylwetkę psychologa odchudzania oraz psychodietetyka.

Jestem przekonany, że właśnie tak kompleksowe podejście do tematu odchudzania zapewni upragniony efekt. Miałem przyjemność współpracować już z tysiącami osób, a każda z nich to odrębna, często też trudna historia. Każda nowa konsultacja pokazuje mi, że odchudzanie to zupełnie indywidualny aspekt i nic nie jest tu zero-jedynkowe. Postanowiłem więc podzielić się z Tobą najmocniejszymi historiami, opartymi o dialogi oraz moje propozycje strategii, które efektywnie wspomagały cały proces zmiany.

Dodatkowo każdemu rozdziałowi towarzyszą także moje osobiste refleksje. To nie jest zwykły ebook. .... zresztą szybko sam się o tym przekonasz. Dzięki za zaufanie!

Mentalna klucha - Bartosz janiszewski

Co mówią inni specjaliści?

Co według Ciebie składa się na zmianę nawyków żywieniowych?
Wiele osób nadal twierdzi, że jest to jedzenie większej ilości warzyw oraz usunięcie słodyczy i produktów typu fast foods z diety. Wydaje się proste nie sądzisz? Jednak od teorii do praktyki zdaje się być długa droga, a wdrożenie nowych założeń w dietę nie jest tak proste jak mogło by się z początku wydawać.
Nadal jednak to zdecydowanie za mało. Jako specjalista uważam, że idealnym połączeniem jest psychologia oraz dietetyka i to właśnie takie połączenie staram się od lat promować w Internecie.

Czym dla mnie jest zmiana nawyków żywieniowych?

Jest to między innymi praca nad emocjami, które prowadzą np. do kompulsywnych napadów, to praca nad przekonaniami oraz sukcesywne łapanie się na starych schematach i wdrażanie nowych, lepszych nawyków.
Jesteśmy otaczani zbyt wieloma komunikatami, bodźcami i ''jedyny. słusznymi'' drogami w życiu.
Co chwilę pojawiają się nowe sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów, na bycie bardziej produktywnym, zmotywowanym ale coś nadal nas powstrzymuje..

Czy wiesz czym jest aleksytymia? To nieumiejętność identyfikowania własnych emocji. Łatwiej jest nam po prostu powiedzieć ''Czuję złość'' lub ''Jestem totalnie wściekła'' zamiast przeanalizować przyczynę tego stanu.
Dlaczego?

Bo jest nam wygodniej, tak jesteśmy nauczeni funkcjonować, a nasz mózg nie lubi zmian. Kiedy robisz sobie kawę to analizujesz krok po kroku każdy moment tego procesu? Czy może działasz na autopilocie?
A może gdy wiążesz sznurówki, to skupiasz się totalnie tylko na tym jak te dwa sznurki ze sobą złączyć, żeby wyszła kokarda?
Tak samo działa kwestia naszych zachowań, w kontekście wspomnianych emocji, a w zasadzie ich zajadania.

Ile masz za sobą prób związanych z odchudzaniem? 

A ile z nich zaliczasz do nieudanych?

Skoro w dalszym ciągu szukasz rozwiązań to z całą odpowiedzialnością mogę polecić Ci właśnie mój ebook.

A może masz ochotę odsłuchać rozdział w formie audiobooka?

Mentalna klucha - Bartosz janiszewski