Fajnie, że zaciekawił Cię temat psychologii odchudzania..


Być może tak jak ja masz za sobą setki prób odchudzania i w dalszym ciągu szukasz idealnego rozwiązania, które da Ci upragniony wynik...

Zacznijmy zatem od początku..

Uprzedzę Twoje myśli, nie jest to żadna aplikacja dodająca kilogramów.
To jestem ja jakieś...20 kilogramów temu.
Jakie diety przychodzą Ci jako pierwsze na myśl w momencie gdy wyobrażasz sobie przejście na dietę?
Jakakolwiek to nie będzie - byłem na niej.
Wszystko zaczęło się od niewinnych uwag, dotyczących brzucha, ud, nadmiernej potliwości i tego, że jestem ''przepadzisty'' ( uwielbiam to słowo!).
Z początku kompletnie mi to nie przeszkadzało, miałem dobrą minę do złej gry i z uparciem maniaka twierdziłem, że nie będę modelem z gazety, a jeść chce wszystko na co mam ochotę.


Tworzyłem ciągle nowe strategie, które miały na celu ''ułatwić'' mi radzenie sobie z moją nadwagą. Zawsze wychodziłem na ćwiczenia akademickie o wiele wcześniej po to żeby moje mokre od potu plecy miały czas wyschnąć. Nie zliczę ile koszul przejechało ze mną wesela, a o wymówkach dotyczących ''niechęci'' bycia na plaży nawet wspominać nie będę.

Gabinet prowadzę od 2016 roku. Początkowo kładłem nacisk tylko i wyłącznie na rozpisywanie diet, które były celowane w ewentualną jednostkę chorobową, konkretne badania oraz preferencje żywieniowe moich klientów. Nigdy nie pozwoliłbym sobie na rozpiski w ciemno, skupiając się na ilości kosztem jakościowego podejścia. Szło mi całkiem dobrze, a moi klienci po pewnym czasie wracali..myślałem wtedy - biznes na lata.

Jak widzisz z punktu widzenia marketingowego nie można było do czegokolwiek się przyczepić. Lokalnie byłem znany z ustawienia bardzo dobrej rozpiski dietetycznej, która miała być lekiem doraźnym.

Bo z punktu widzenia etycznego, wcale nie chciałem żeby moi podopieczni do mnie po latach wracali, po nowe, jeszcze bardziej urozmaicone jadłospisy. Wierzyłem, że mogę im pomóc nie tylko na pewien okres czasu, ale na zawsze.

Zabawne jest to, że wykształcenie psychologiczne zdobyłem wcześniej, jednak wstydziłem się mówić o magii psychologii w kontekście zmiany naszych nawyków żywieniowych.

Zrozumiałem jednak, że jeśli nie zacznę początkowo przekonywać moich klientów do zajrzenia wgłąb siebie, to nigdy te rezultaty nie będą satysfakcjonujące z obu stron. To przecież właśnie psychologia pomogła również mi w walce z otyłością.

Nazywam się Bartosz Janiszewski i zmieniam nie tylko nawyki żywieniowe, ale także życia moich podopiecznych

Wyobraź sobie, że otrzymujesz główną nagrodę w konkursie, a jest nią kilkutygodniowy catering dietetyczny. Jedyne co musisz zrobić to odbierać każdego poranka 5 posiłków, odgrzewać i jeść. Jadłospis jest w miarę dopasowany, a każdego dnia dostajesz coś zupełnie innego. Wiele osób wręcz marzy o takim scenariuszu, Ty właśnie masz to na wyciągnięcie ręki.
Wszystko wydaje się być w miarę proste, jednak jak to w większości historii bywa musi być jakieś ALE

W naszej historii także jest ALE

Jesteś tą samą osobą z tymi samymi problemami, z dokładnie tym samym partnerem życiowym oraz identyczną płaszczyzną zawodową. Są dokładnie te same co zazwyczaj konflikty rodzinne oraz zawodowe. Masz nadal przeróżne kaprysy żywieniowe i czasem nachodzi Cię ochota choćby np. na kawałek sernika.

Czy nadal wydaje Ci się catering tak wygodnym i prostym w obsłudze narzędziem, które Ci pomoże w odchudzaniu?

Być może pomyślisz TAK, albo CHYBA TAK.

Jednak zauważ, że jako jednostki kochamy mieć wybór. Nie potrafimy trzymać się zbyt długo w ryzach jednej i tej samej diety bo staje się ona przykrym przymusem, a tak być nie powinno.

Możesz zrobić także szybki test, choćby tu i teraz.

Spróbuj nie myśleć o pizzy, daj sobie minutę i niech ten włoski przysmak nie pojawia się w Twojej głowie ani razu.

Jaki jest wynik?

Postaw proszę tym razem na szczerość wobec siebie...

Czy nie masz już dość nieustannego analizowania co jeść chcesz, a co należy spożywać bo nakazuje tak dieta?

Czy nie jesteś już zmęczona byciem więźniem obsesji analizowania, które produkty są zakazane, a które wręcz przeciwnie?

Ile czasu musi upłynąć by przekonać się, że dopóki nie przepracujemy naszych emocji, przekonań oraz wyimaginowanych oczekiwań - nigdy, żadna rozpiska dietetyczna za nas tego nie zrobi.

Witaj w moim świecie!

Świecie psychologii odchudzania!


Dość restrykcji i zastanawiania się kiedy zaczniesz odczuwać wolność wyboru.
Żadnych diet, tym bardziej diet wychodzących lub detoks.

Udowodnię Ci, że zmiana nawyków żywieniowych zaczyna się od zmiany myślenia, nie od usuwania kolejnych produktów, które z resztą lubisz jeść.

Chcę podarować Ci całą swoją wiedzę, przeprowadzić Cię krok po kroku przez cały proces odchudzania aż do momentu, w którym jesteś świadomym konsumentem, który potrafi dokonywać mądrych wyborów.

Cały proces zmiany to droga, która polega na poznaniu siebie, swoich przekonań, utartych zakazów oraz nakazów.
Wierzę, że ograniczając, a później całkowicie usuwając z Twojego życia kompulsywne napady na jedzenie, które podyktowane są przeróżnymi stanami emocjonalnymi uzyskasz tak upragnioną wolność

Co zawiera pakiet spotkań?